Jak korzystać z podkładu do twarzy i tego nie żałować?

Wiele osób jest przeświadczonych o tym, że największym problemem związanym z podkładem do twarzy jest jego wybór. Tymczasem nawet idealnie dobrany kosmetyk może nie spełniać pokładanych w nim nadziei, jeśli nie jest używany w odpowiedni sposób. Warto więc prześledzić błędy popełniane najczęściej podczas wykorzystywania podkładu w praktyce.

Po pierwsze – co za dużo, to niezdrowo


Wiele osób jest przekonanych o tym, że podkład należy nakładać na całą twarz. To błędne założenie przyczynia się do tego, że wykorzystywany jest w zbyt dużych ilościach. Podkład pojawiający się tam, gdzie nie jest potrzebny, obciąża twarz, a tym samym przyczynia się do tego, że cera staje się bardziej problematyczna. Zwolennicy rozsmarowywania fluidu po całej twarzy argumentują to zwykle koniecznością utrzymania spójności kolorystycznej. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy problem jej braku nie wynika przede wszystkim z tego, że podkład do twarzy nie został właściwie dobrany.

Po drugie – podkład wymaga odpowiednich narzędzi


A co w sytuacji, w której wysokiej jakości podkład wyraźnie odstaje od skóry i rzuca się w oczy pomimo tego, że jego odcień był dobrany wyjątkowo starannie? Taka sytuacja jest często konsekwencją używania złych narzędzi do nakładania kosmetyków. Pędzle pozwalają na mniejsze straty fluidu, korzystanie z nich wymaga jednak wprawy. Jeśli więc podkład nie rozsmarowuje się tak, jak powinien, warto zastanowić się nad tym, czy nie korzystać z gąbeczki nawet, jeśli ta będzie wchłaniać go więcej.