Zaburzenia erekcji to problem związany z pojawiającym się brakiem wzwodu oraz trudnościami z jego utrzymaniem przez okres, który umożliwiałby odbycie zadowalającego stosunku seksualnego. Dolegliwość ta jest coraz częściej spotykana w populacji i stanowi ona przyczynę wielu frustracji i rozczarowań. Należy jednak pamiętać, że prawidłowa diagnostyka oraz podejmowane leczenia powoduje, że negatywne skutki zaburzenia mogą być skutecznie ograniczane.
Diagnostyka
Pojedyncze epizody związane z brakiem erekcji zazwyczaj nie są symptomem innej choroby i w większości wypadków nie wymagają specjalistycznej kontroli lekarskiej. Jednak w momencie nasilenia się problemów konieczna jest konsultacja medyczna. W pierwszej kolejności warto skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który wskaże możliwe kierunki pogłębionej diagnostyki, w tym porady urologa, seksuologa lub psychiatry. Skuteczne leczenie obejmuje wówczas między innymi eliminowanie przyczyn pojawiających się dolegliwości oraz stosowanie leków, w tym na przykład Maxonu Active. Preparat Maxon Active zawiera syldenafil postaci cytrynianu syldenafilu, który wpływa na zwiększenie napływu krwi do prącia poprzez rozkurczenie znajdujących się tam naczyń krwionośnych. W ten sposób preparat Maxon Active przyczynia się wystąpienia oraz utrzymania erekcji. Maxon Active nie wymaga recepty więc można go zamówić bezpiecznie również przez internet https://www.aptekagalen.pl/maxon-active-25mg-8tbl.
Powszechne przyczyny zaburzeń erekcji
Choć same zaburzenia nie stanowią żadnej jednostki chorobowej to jednak stanowić one mogą objaw innych poważnych dolegliwości. Należy pamiętać o tym, że zaburzenia erekcji mogą mieć również bardzo zróżnicowane przyczyny, wśród których wymienić można choćby niezdrowy tryb życia, w tym małą aktywność ruchową oraz stosowanie używek w postaci palenia papierosów i spożywania alkoholu. Ponadto, zaburzenia wzwodu mogą pojawiać się na skutek istnienia chorób przewlekłych: cukrzycy, miażdżycy czy nadciśnienia tętniczego oraz konieczności przyjmowania leków psychotropowych lub hormonalnych. W dodatku, pojawiające się dolegliwości mogą występować się jako skutek urazów oraz przebytych zabiegów chirurgicznych oraz w następstwie negatywnego działania czynników psychogennych, w tym stresu lub traumatycznych przeżyć seksualnych.